הנדסת נתונים ומידע Data Science and Engineering

תחום ה- Data Science הוא תחום חקר חדש אשר נוצר משילוב של תחומי חקר קיימים, תוך יצירת  עקרונות משותפים להתמודדות עם נתונים בהיקפים גדולים. התרשים המצורף מתאר את תחומי החקר הקיימים בעולם אשר השילוב שלהם יוצר את תחום החקר החדש של מדעי הנתונים והמידע. בפקולטה להנדסת תעשייה וניהול בטכניון קיים מחקר מוביל ברמה עולמית בכל התחומים הללו. שלוש דוגמאות מובילות הן: 1) תחום אחזור מידע ומנועי חיפוש, תחום בו מתבצע מחקר עוד משנות ה- 40 של המאה הקודמת. 2) תחום עיבוד שפה טבעית.

הביקוש למהנדסי נתונים ומידע עולה באופן מתמיד. דו"ח מקינזי (McKinsey’s 2011 report) מציין כי עד שנת 2018 בארצות הברית לבדה יהיה מחסור של מעל 140,000 מומחים עם כישורים טכנולוגיים ואנליטיים עמוקים. בארץ, צפוי מצב דומה, ואף יש הרואים בתחום עתיר ידע זה של הנדסת נתונים ומידע את אחד ממנועי הצמיחה של הטכנולוגיה והכלכלה הלאומית.

Data Science Research Fields

תכנית מוסמכים להנדסה בתחום הנדסת נתונים ומידע (Data Science and Engineering) תעניק השכלה מדעית והנדסית לסטודנטים בעלי יכולות אנליטיות ברמה גבוהה ושלהם רקע הנדסי, תכנותי או מתמטי מתאים. 

מטרת התוכנית הינה להעמיק הכשרת סטודנטים בפיתוח פתרונות הנדסיים ושימוש בכלים קיימים בתחום הנדסת נתונים ומידע כדי לבצע איסוף, ניהול, ניתוח והצגת כמויות עצומות ומגוונות של נתונים המשתנים באופן תדיר, בעלי רמת וודאות משתנה ובמגוון יישומים ותחומי ידע במגוון יישומים. הסטודנט ילמד לפתח פתרונות אנליטיים ואלגוריתמיים מתקדמים שממצים את הידע הטמון בנתונים. התוכנית מקנה יכולות מתקדמות בעבודה עם נתוני עתק (big data) והבנה מעמיקה של כלים ושיטות לעבודה עם נתונים ומידע. בפרט, מאפשרת התוכנית התמחות בסוגי נתונים מבין מגוון ההתמחויות אשר קיימות בטכניון, הכוללות בין השאר נתונים טקסטואליים, נתוני תחבורה וערים חכמות, נתונים פיננסיים, נתונים ביולוגיים ועוד .

בתכנית הלימודים מושם דגש על שילוב של תאוריה ופרקטיקה; בפרט, עבודה רציפה לאורך התואר עם מאגרי מידע גדולים.

תכנית המוסמכים לתואר שני מקנה את התואר מגיסטר בהנדסה בהנדסת נתונים ומידע הנתונים -  ME in Data Science and Engineering

פנה אלינו

שם(*)
Please let us know your name.

דוא"ל(*)
Please let us know your email address.

טלפון

הודעה
Please let us know your message.

האם תרצה לקבל הודעה על ימים פתוחים
Invalid Input

שלח