הנדסת מערכות מידע

האם שאלתם את עצמכם אי פעם כיצד

  • עובד מחשוב ענן?
  • לשמור על פרטיות בעידן הרשתות החברתיות?
  • לנהל מסחר אלקטרוני ומכרזים מרובי משתמשים?
  • להקים מערכות המלצה בהתבסס על מידע רב?
  • מקשרים בין חלקי מידע שמבוזרים על פני אתרים מרוחקים?

אם כן, ברוכים הבאים לעולמו של מהנדס מערכות מידע.

מערכות המידע נמצאות כיום בליבת הפעילות של מרבית הארגונים והחברות וייעול המערכות האלה מהווה מנוע מרכזי לצמיחה. הנדסת מערכות מידע הוא מקצוע העוסק בתכנון, בניה, הטמעה וניתוח של מערכות כאלה תוך שימת דגש על חידושים בטכנולוגיית התוכנה, התאמתן של מערכות מידע לדרישות העכשוויות ולצרכים ארגוניים ארוכי טווח, וניתוח מידע סביב מערכות מורכבות. המקצוע דורש עומק מתמטי ואלגוריתמי ונשען על ידע בטכנולוגיות מידע, חקר ביצועים ואופטימיזציה, וסטטיסטיקה ולמידה חישובית, כמו גם על הבנה עמוקה של תהליכים עסקיים וארגוניים ופסיכולוגיה של משתמשים.

התכנית בהנדסת מערכות מידע בטכניון הינה מובילה לאומית בהכשרת מהנדסי מערכות מידע עם דגש על שיטות כמותיות ואוטומציה של עיבוד מידע לניהול מערכות מורכבות. ההכשרה המחברת בין חזית טכנולוגיות המחשוב לבין עקרונות התהליכים העסקיים מאפשרת למהנדסי מערכות מידע בוגרי הטכניון להוביל פרויקטי מערכות מידע מורכבים המספקים לארגון את התשתית האופטימלית להשגת מטרותיו העסקיות.

סגל התכנית:

חברי הסגל האקדמי בתכנית מהווים את חוד החנית של המחקר האקדמי והחדשנות הטכנולוגית בתחומים כמו אלגוריתמיקה ומערכות מידע, מודלים מתמטיים לחקר ביצועים, בינה מלאכותית ולמידת מכונה, תורת המשחקים מתמטית וחישובית, סטטיסטיקה והסתברות, פסיכולוגיה קוגניטיבית וארגונית ועוד. בוגרי התכנית מבוקשים בשוק עצום שרק הולך ומתפתח עם התקדמות עידן האוטומציה הדיגיטלית, עידן שבו מערכת המידע תופסת מקום מרכזי יותר ויותר.

קבלה לתכנית בימי קורונה

קטלוג התכנית - תשע"ט

קטלוג - תש"פ

פנו אלינו:

מתעניינים ומועמדים

054-368-5580

ugis@technion.ac.il

סטודנטים

ugsec@technion.ac.il